Parkingo aikštelių valdymo sistema eParkingas

Suprojektuota bei suprogramuota informacinė sistema, apjungianti šlakbaumų valdymą, autorizaciją SMS ir skambučiu, automobilio valstybinių numerių atpažinimas, integracija su mokėjimo bei įmonių apskaitos sistemomis. Sistemą projektavau taip, kad vartotojai ją galėtų naudoti be jokios instrukcijos - intuityviai.

Sistemos "širdis" - interneto "debesyje" veikiantis dedikuotas serveris. Jame veikia specialiai sukurta programinė įranga, kuri bendrauja su skirtingomis sistemomis, atlieka skaičiavimus, duoda komandą mikrokontroleriams atverti ar užverti vartus arba šlakbaumus.

Mikrokontroleriai yra pakankamai autonomiški įrenginiai, suprojektuoti taip, kad tam tikrus sprendimus galėtų priimti ir patys, be serverio pagalbos. Jie turi LAN jungtį ir yra tiesiogiai prijungti prie interneto. Dėl lanksčios mikroprogramos juos lengva pakeisti vieną kitu: kiekvienas mikrokontroleris turi savo identifikacinį kodą ir startavimo metu pasileidžia su vienodu funkcionalumu. Tuomet kreipiasi į serverį, kuris konkrečiam mikrokontroleriui nurodo kaip elgtis su atitinkamais įėjimais/išėjimais, kokiais intervalais perdavinėti duomenis ir kt. Tad pakeitus mikrokontrolerį tiesiog užtenka sistemoje nurodyti ką mikrokontroleris turi daryti...

Informacinė sistema pastoviai bendrauja ir su kitomis išorinėmis sistemomis: apsaugos kameromis, numerių atpažinimo kameromis, automobilio užfiksavimo prie šlakbaumo ar vartų mikrokontroleriais, gsm modemais, pinigų priėmimo sistemomis.

Viskas suprojektuota taip, kad būtų lengva pritaikyti praktiškai bet kokio dydžio objektui tiesiog padidinant mikrokontrolerių skaičių.

 

Šį projektą įvykdžiau kaip subrangovas.