Joomla turinio valdymo sistemos principai ir struktūra

Joomla turinio valdymo sistemos principai ir struktūra

Joomla turinio valdymo sistema (TVS) yra viena iš lyderiaujančių atvirojo kodo TVS, pelniusi daugybę apdovanojimų. Ją ir jos papildinius kuria tūkstančiai žmonių visame Pasaulyje, todėl ji yra tokia saugi, stabiliai veikianti tiek mažoje interneto svetainėje, tiek didžiuliame interneto portale. Priskaičiuojama virš 50 milijonų interneto svetainių visame pasaulyje, veikiančių Joomla TVS pagrindu ir šis skaičius nuolat didėja!

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad šią TVS perprasti yra kiek sudėtingiau negu kitas TVS, bet tai tik klaidinantis pirmas įspūdis. Internautai, kurie yra dirbę su Joomla TVS vėliau nebenori pereiti prie jokios kitos turinio valdymo sistemos.

Kaip ši turinio valdymo sistema veikia ir ką apie ją reikia žinoti svetainės administratoriui? Pradėkime nuo to kaip šioje TVS yra sudėliota informacija:

iliustracija-svetaines-puslapiai-ir-kategorijos

Visada naudoju šį pavyzdį: įsivaizduokite, kad turite daug A4 formato lapų - tai Jūsų svetainės puslapiai. Tuos A4 formato lapus Jūs sudedate į aplankus pagal tam tikrą logiką (temą, potemę ir t.t.). Esant reikalui aplankus galite apjungti ir pagal tam tikrą logiką sudėti į dar didesnius aplankus... Tai yra TVS kategorijos. Kad susigaudytumėte visuose savo popieriuose jums, kaip kokioj bibliotekoj reikalinga rodyklė. Rodyklės kortelės gali vesti į konkretų A4 lapą arba visą aplanką. Tai yra Jūsų interneto svetainės meniu.

Štai ir turime pagrindinę ašį apie kurią ir sukasi visa Jūsų interneto svetainė: svetainės puslapiai, suskirstyti į kategorijas ir į juos nukreipti meniu punktai!

joomla-tvs-strukturos-schema

Visa kita - tai yra svetainės dizainas, moduliai, pluginai, komponentai... Jie dalyvauja svetainės atvaizdavime, gali generuoti, transformuoti ar gražiai atvaizduoti Jūsų kuriamą svetainės turinį. Kol kas Jums apie juos tiek žinoti pilnai pakanka. Jų baziniam svetainės turinio administravimui neprireiks.

Svarbiausia administruojant svetainę palaikyti tvarką: rašant tekstus visuomet talpinti į reikiamą kategoriją pagal logiką, kuriant kategorijas, jas teisingai pavadinti. Formuoti lengvai suprantamą meniu. Rekomenduojama svetainės navigacijai naudoti daugiausia antro lygio submeniu. Tekstus iliustruoti nuotraukomis, faktus ir duomenis pateikti lentelių pavidalu. Aiškiai formuokite straipsnių antraštes (maksimum keturi - penki žodžiai), meniu punktų pavadinimus (maksimum du - trus žodžiai) Stenkitės svetainėje informaciją pateikti taip, kad lankytojui nekiltų klausimų nuo kurio galo pradėti naršyti svetainėje...

Atminkite, čia galioja 3 sekundžių taisyklė: jei per tris sekundes lankytojas nesuprato apie ką Jūsų svetainės puslapis yra - tikėtina, kad jis išjungs naršyklės langą ir susiras kitą, lengviau suprantamą svetainę...