Kategorijų kūrimas Joomla TVS

Kategorijų kūrimas Joomla TVS

Kategorijos kuriamos, kad būtų lengva grupuoti informaciją, talpinamą straipsniuose. Todėl visų pirma sukuriama struktūra – kategrijos ir subkategorijos, o vėliau – straipsnių tekstai.

 Norėdami sukurti Kategoriją viršutinėje meniu juostoje einate Content -> Category Manager -> Add New Category

content-new-category

Atsidariusio Category Manager lango viršutiniame Title laukelyje įrašykite kategorijos pavadinimą.

category-manager-langas

Jeigu norite, kad kategorija būtų kaip subkategorija, tai dešinėje lango pusėje reikia pasirinkti parent t.y. kategoriją, kuriai ši priklausys.

language Jeigu svetainė daugiakalbė, tai dešinėje pusėje apačioje prie Language reikia pasirinkti atitinkamą kalbą. Jeigu svetainėje yra tik viena kalba tai palikite įrašą all ir nieko nekeiskite.

 

'Description' t.y. pagrindiniame teksto laukelyje galite nieko nerašyti. Gali būti taip, kad jūs parašysite tekstą, o svetainės lankytojai jo vistiek nematys, nes taip nustatyta svetainės stiliaus parametruose.

category-metadescription

Meta description galite įrašykite 90-160 simbolių rišlų tekstą, kuris apibūdina, kas yra šioje kategorijoje. Šitas aprašymas matomas Google paieškoje. Galite ir nieko nerašyti.

Čia aptarėme svarbiausius parametrus, kuriuos reikia įvesti kuriant Kategoriją. Kitus Kategorijų kūrimo parametrus galite pildyti savo nuožiūra, jeigu žinote kam jie naudojami.

Suvedę informaciją, viršuje spauskite "Save & close" arba "Save & new", kad Kategorija būtų išsaugota.

cancel-mygtukas

Jeigu bet kuriuo metu norėsite nutraukti darbą neišsaugodami pakeitimų Kategorijų valdymo lango viršuje spauskite cancel mygtuką ir sugrįšite į pagrindinį Kategorijų langą.

 

Kaip sukurti straipsnius galite sužinoti čia.

Kaip sukurti Meniu punktus ir juos nukreipti į Kategorijas galite sužinoti čia.