Joomla turinio valdymo sistemos principai ir struktūra

Joomla turinio valdymo sistemos principai ir struktūra

Joomla turinio valdymo sistema (TVS) yra viena iš lyderiaujančių atvirojo kodo TVS, pelniusi daugybę apdovanojimų. Ją ir jos papildinius kuria tūkstančiai žmonių visame Pasaulyje, todėl ji yra tokia saugi, stabiliai veikianti tiek mažoje interneto svetainėje, tiek didžiuliame interneto portale. Priskaičiuojama virš 50 milijonų interneto svetainių visame pasaulyje, veikiančių Joomla TVS pagrindu ir šis skaičius nuolat didėja!

Teksto (Article) sukūrimas Joomla TVS

Straipsnio teksto (Article) sukūrimas Joomla TVS

Atskirame "article" talpinama norima informacija apie produktą, įvykį ir pan. Jį sudaro tekstas dažnai papildytas vaizdais, prisegtais failais ir nuorodomis. Ši informacija dažniausiai matoma atversto puslapio centrinėje dalyje.

Dokumento įkėlimas į Joomla TVS straipsnį

Dokumento įkėlimas į Joomla TVS straipsnį atsisiuntimui

Šiame straipsnyje pateikiama informacija kaip norimą rezultatą pasiekti naudojant JCE teksto redaktorių.

Norėdami į tekstą įkelti dokumentą atsisiuntimui, atlikite tokius veiksmus:

Beveik visi veiksmai tokie patys, kaip ir kuriant paprastą nuorodą. Pažymekite tekste žodį ant kurio bus sukurta nuoroda į failą. Tuomet JCE teksto redaktoriuje paspauskite Link mygtuką link.

Phoca gallery kategorijos sukūrimas ir redagavimas

Phoca gallery kategorijos sukūrimas ir redagavimas

Šiame straipsnyje papasakosiu kaip sukurti Phoca gallery foto galerijos kategoriją į kurią vėliau bus galima įkelti nuotraukas arba pakeisti esamos kategorijos vietą.

Administravimo sistemoje keliaujame į Components -> Phoca gallery -> Categories.

Kategorijų kūrimas Joomla TVS

Kategorijų kūrimas Joomla TVS

Kategorijos kuriamos, kad būtų lengva grupuoti informaciją, talpinamą straipsniuose. Todėl visų pirma sukuriama struktūra – kategrijos ir subkategorijos, o vėliau – straipsnių tekstai.

Meniu punkto sukūrimas Joomla TVS

Meniu punkto sukūrimas Joomla TVS

Paprastai sakant Meniu yra sąrašas iš kurio galima pasirinkti. Svetainės Meniu padeda sudaryti svetainės struktūrą ir lankytojui naviguoti joje. Vienoje svetainėje gali būti ir vienas ir daugiau Meniu skirtingose vietose – priklausomai nuo Jūsų poreikių. Čia aprašysiu kaip sukurti vieną Meniu punktą.

Paveikslėlio įkėlimas JCE teksto redaktoriuje

Paveikslėlio įkėlimas JCE teksto redaktoriuje

Talpinant informaciją tekstas dažnai papildomas paveikslėliais. Prieš įkeliant paveiklėlius į serverį juos reikia atitinkamai paruošti (skaitykite ‘kaip paruošti paveiklėlius įkėlimui į interneto svetainę’). O čia skaitykite kaip atlikti paveikslėlių įkėlimo veiksmus.

Phoca gallery nuotraukų įkėlimas

Phoca gallery nuotraukų įkėlimas

Šiame straipsnyje papasakosiu kaip Phoca gallery foto galerijoje įkelti nuotraukas į pasirinktą kategoriją.

Administravimo sistemoje keliaujame į Components -> Phoca gallery -> Images.