SEO optimizavimas paieškos sistemoms

Svetainių optimizavimas paieškos sistemoms - SEO

Taip, interneto svetainė yra ta priemonė, kurios pagalba galima pasiekti didžiulį ratą savo prekių ir/ar paslaugų pirkėjų. Labai šaunu, jei Jūs turite gerą ir tikslinei auditorijai suprantamą internetinį adresą - tai pirmas žingsnis sėkmingo internetinio projekto link (bet apie tai daugiau "internetinio marketingo" skiltyje...).

Deja, dabar vien turėti gerą adresą ir sukurti interneto svetainės dizainą bei ją suprogramuoti nepakanka. Tai tik ilgo kelio į sėkmingą internetinį projektą pradžia.
Reikėtų įsidėmėti, kad lankytojai į Jūsų svetainę ateina ne dėl jos dizaino ar pavadinimo, o dėl kokybiško turinio. Todėl reikia aiškiai pozicionuoti savo svetainę, tinkamai pateikti informaciją ir iliustracijas taip, kad jas būtų patogu skaityti ne tik svetainės lankytojams - žmonėms, bet ir kompiuteriams - paieškos sistemų "robotams".

Čia ir randa savo vietą trumpinys SEO (angl. Search Engine Optimization). Optimizavimas paieškos sistemoms iš esmės yra internetinis marketingas, nukreiptas į kompiuterius :) .
Iš pirmo žvilgsnio viskas yra labai paprasta: jei Jūsų svetainėje publikuojama kokybiška informacija, tereikia ją tinkamai pateikti ir paieškos sistemos džiaugsis radusios gerą, kokybišką internetinį puslapį. O jei puslapis geras - jį verta rodyti pirmose paieškos rezultatų pozicijose. O tai, ko gero yra vienas iš Jūsų interneto svetainei keliamų tikslų?

Optimizavimas paieškos sistemoms (angl. Search Engine Optimization) - tai procesas, kurio metu siekiama padidinti lankytojų skaičių svetainėje ir pagal raktažodžius, susijusius su svetainės turiniu, pakelti svetainę kuo aukščiau tarp paieškos sistemų rezultatų.

Faktas nr.1: virš 85% interneto vartotojų informaciją randa per paieškos sistemas.

Faktas nr.2: virš 90% paieškomis besinaudojančių interneto vartotojų peržiūri tik pirmuosius 10 paieškos rezultatų.

Faktas nr.3: lyginant kaštus, svetainės optimizavimas yra gerokai pigesnis už reklamą internete ir yra ilgalaikė bei efektyvi svetainės populiarinimo priemonė. Taigi, Jums reikia generuoti kokybišką svetainės turinį, mano darbas - optimizuoti svetainę paieškos sistemoms. Kokybiškas ir tinkamai pateiktas turinys traukia lankytojus !